SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORT | STIRI

Noi detalii despre Christian Eriksen. Inter Milano: Nu a avut Covid-19 şi nici nu a fost (...)

Libertatea [13/06/2021]

Noi detalii despre Christian Eriksen. Inter Milano: Nu a avut Covid-19 şi nici nu a fost vaccinat

Conducerea clubului Inter Milano, unde este legitimat danezul Christian Eriksen, respinge speculațiile potrivit cărora mijlocașul de 29 de ani ar fi avut coronavirus înaintea turneului final Euro 2020, relatează Agerpres, care citează Reuters.„Nu a avut Covid-19 şi nici nu a fost vaccinat”, a declarat directorul clubului Inter Milano, Giuseppe Marotta, pentru RAI Sport. Directorul campioanei Italiei a precizat că membrii staff-ului medical al naţionalei daneze sunt cei care trebuie să ofere informaţii în privinţa stării lui Eriksen, însă Inter a ţinut legătura cu aceştia. „Pot să vă spun că serviciul medical al lui Inter a fost în contact cu ei”, a adăugat oficialul italian.Christian Eriksen s-a prăbuşit brusc pe teren în minutul 43 al meciului Danemarca - Finlanda, sâmbătă, 12 iunie, la Copenhaga, în cadrul Euro 2020, fără să fie atins de vreun adversar. Personalul medical a intervenit rapid și l-a resuscitat pe teren aproape 18 minute, apoi jucătorul a fost transportat la spital. Eriksen este în continuare (...)

cititi articolul complet în Libertatea

Trimite Email
  data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Alte articole din Libertatea :

Antrenorul italian Walter Zenga va primi patru doze de vaccin anti-COVID. Care e explicația

Walter Zenga, 61 de ani, a anunțat că a fost nevoit să se vaccineze de două (...)
Înotătorul David Popovici a fost premiat de ministrul educației. „Aș vrea să inspir cât mai mulți părinți să-și ducă copiii la sport”

David Popovici a fost premiat, miercuri, de Sorin Cîmpeanu pentru rezultatele obținute la (...)
Canotorul Marius Cozmiuc i-a făcut cadou bunicului său medalia olimpică: „Moșu' a ținut în mâini zeci de medalii”

Întors în țară de la Jocurile Olimpice de la Tokyo, unde a obținut medalia de (...)
Kriszta Tunde Incze a ratat calificarea în meciul pentru medalia de bronz la 62 kg: „M-am blocat psihic”

Kriszta Tunde Incze a evoluat miercuri dimineaţa în recalificările categoriei 62 kg, (...)
Alexandru Mihăiţă Novac s-a calificat în finala probei de aruncare a suliţei la Jocurile Olimpice

Atletul român Alexandru Mihăiţă Novac s-a calificat în finala probei de aruncare (...)
Înotătorul David Popovici: „Vreau să mai văd cercurile olimpice”. Ce alte obiective și-a propus

David Popovici, înotătorul în vârstă de 16 ani, care a concurat la două finale (...)
Bianca Ghelber, pe locul 6 în finală la aruncarea ciocanului, la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Bianca Ghelber a concurat, marți, în finala la aruncarea ciocanului de la Jocurile (...)
Drama Larisei Iordache la Jocurile Olimpice. Ce risca sportiva dacă intra în concurs, în finala de la bârnă

Șeful echipei medicale a lotului olimpic, Dan Tănase, a explicat pentru Gazeta (...)
Un șarpe a întrerupt un meci de fotbal din Rusia. Cum a fost scoasă reptila de pe teren

Meciul Akhmat Groznîi - Soci, din prima ligă de fotbal al Rusiei, a fost întrerupt, luni, (...)
Larisa Iordache, după retragerea din finala la bârnă: „Am sperat până în ultima clipă”

Larisa Iordache s-a retras, marți, din finala de la bârnă, la Jocurile Olimpice de la (...)
Un australian de 62 de ani, cel mai vârstnic medaliat la JO 2020. „Unii m-au întrebat ce fac în Satul (...)
Australianul Andrew Hoy a devenit cel mai vârstic medaliat la Jocurile Olimpice Tokyo 2020 (...)
Larisa Iordache s-a retras din finala de la bârnă, la Jocurile Olimpice, din cauza problemelor la gleznă. (...)
Gimnasta Larisa Iordache s-a retras din finala de la bârnă de la Jocurile Olimpice 2020 (...)
Cătălin Chirilă și Victor Mihalachi, pe locul 5 în finala canoe dublu 1.000 de metri de la JO (...)
Cătălin Chirilă şi Victor Mihalachi s-au clasat pe locul 5 în finala probei (...)
Simona Halep: „Va fi un obiectiv să reintru în Top 10”. Sportiva „pică” pe locul (...)
După șapte ani și jumătate petrecuți în clasamentul primelor 10 (...)
Elisabeta Lipă: O să propun ca toți medaliații români la JO 2020 să fie făcuți (...)
Elisabeta Lipă, consilierul general al PSD, a anunțat, luni, în ședința (...)
Polonia îi oferă viză umanitară sportivei pe care Belarus a vrut să o repatrieze cu (...)
Atleta bielorusă Kristina Timonovskaia s-a refugiat în Ambasada Poloniei din Tokyo și (...)
David Popovici, avertisment pentru adversari: „Am vrut să le arăt un trailer pentru ceea ce (...)
David Popovici s-a reîntors, luni, în România de la Jocurile Olimpice de la Tokyo. (...)
Un campion olimpic a fost surprins croșetând în tribune la JO Tokyo 2020
Britanicul Tom Daley, medaliat cu aur la Jocurile Olimpice, a urmărit luni finala (...)
Două state din UE, dispuse să acorde viză atletei din Belarus forțate să plece de la Tokyo (...)
Două state europene s-au oferit deja să-i acorde viză atletei belaruse Krystsina (...)
Simona Halep părăsește Top 10 WTA, după 7 ani și jumătate de prezență (...)
Simona Halep, 29 de ani, nu mai este în Top 10 WTA în clasamentul live, după o (...)

[Toate articolele din: Libertatea +++]