SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORTUL.COM : tot sportul online

SPORT | STIRI

Documentarul despre marele Pele este disponibil deja pe Netflix. Care este povestea brazilianului de trei ori (...)

ProSport [23/02/2021]

Documentarul despre marele Pele este disponibil deja pe Netflix. Care este povestea brazilianului de trei ori campion mondial

Edson Arantes do Nascimento, cunoscut în lumea fotbalului cu numele de Pelé, și-a lansat propriul documentar. O modalitate bună de a face cunoscut tuturor acelor tineri pasionați de fotbal cum a ajuns să fie considerat cel mai bun fotbalist din lume. Pe fundalul unor vremuri tulburi în Brazilia, acest documentar surprinde parcursul extraordinar a lui Pele, acum ajuns la vârstă de 80 de ani, de la un talent remarcabil la statutul de erou național. „O Rei” a ajuns la milioane de oameni cu cele 1.284 de goluri ale sale – numărându-le și pe cele pe care le-a marcat în meciurile amicale – și cu postura sa de lider atât la​​cluburile pentru care a jucat (Santos și Cosmos), cât și naționala Braziliei, cu care a câștigat trei campionate mondiale (1958, 1962, 1970). Documentarul despre marele Pele este disponibil deja pe Netflix. Care este povestea fotbalistului de trei ori campion mondial Dar acum, datorită Netflix, mai mulți oameni vor vedea cum era Pelé în realitate. Trebuie remarcat faptul că platforma americană de filme și de seriale a realizat deja un (...)

cititi articolul complet în ProSport

Trimite Email
  data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Alte articole din ProSport :

Liga 1: Campioana primește vizita revelației » Variantele de profit la CFR Cluj – FC Argeș sunt AICI!

Luni de la ora 20:30, în Gruia va avea loc partida CFR Cluj – FC Argeș, confruntarea (...)
Gigi Becali este convins că Florinel Coman va scăpa de pușcărie! „Nici carnetul nu i-l poate reține”. Patronul FCSB a dezvăluit de ce jucătorul a dat examenul în (...)

Gigi Becali este din zi în zi mai optimist în privința lui Florinel Coman și este (...)
Liga 1: Poli Iași – FC Voluntari » În Copou atacăm profitul și la cota 2.18!

Luni de la ora 17:30, în Copou, Poli Iași va primi vizita formației FC Voluntari, (...)
Darius Olaru, omul momentului la FCSB: „Mă gândesc doar la asta!” Soluție pentru naționala lui Mirel Rădoi?

Darius Olaru a marcat și la Botoșani, în victoria celor de la FCSB, 2-0, pe terenul (...)
Gigi Becali, furios din cauza arbitrajului de la meciul cu Botoșani. „A dat la mișto, șmecherește”. Patronul FCSB vrea urgent VAR în Liga 1 și a dezvăluit și câți bani este gata să (...)

FCSB s-a impus cu 2-0 pe terenul lui FC Botoșani, dar Gigi Becali a fost supărat când (...)
A greșit Gigi Becali tactica cu Botoșani? Patronul FCSB explică de ce a fost schimbat Denis Haruț la pauză: „Foarte bine a gândit antrenorul”

Gigi Becali a intervenit în direct la TV imediat după victoria FCSB la Botoșani, 2-0. (...)
Panduri-pisicuțe! Echipa lui Călin Cojocaru a făcut figurație cu Petrolul: ”Prima repriză a fost umilitoare pentru noi. Am intrat crispaţi, parcă am jucat cu (...)

La primul meci oficial din 2021, ultima clasată din Liga 2, Pandurii, a fost (...)
Toni Petrea are o nouă dilemă la FCSB: „El decide, dar aș vrea să pregătim și play-off-ul!” + Ce îi recomandă lui Florinel Coman

Toni Petrea are motive de bucurie după victoria de la Botoșani. FCSB se (...)
Olimpiu Moruțan, emoționat după meciul de la Botoșani. „Am petrecut doi ani frumoși la această echipă”. Ce a spus jucătorul FCSB despre lupta pentru titlu cu CFR (...)

FCSB a tremurat o repriză la Botoșani pentru că în primele 45 de minute nu au (...)
VIDEO | Farul a învins Viitorul Pandurii, dar Ianis Zicu e supărat: ”O primă repriză execrabilă, rușinoasă.” Cum i-a motivat pe jucători la pauză și mesaj clar care vizează (...)

Farul s-a impus în unul dintre cele mai interesante meciuri ale etapei a 17-a din Liga 2. (...)
Pandurii – Petrolul sau meciul de-a șoarecele și pisica! Echipa lui Viorel Moldovan s-a jucat cu (...)
Petrolul a ridiculizat, cel puțin în prima repriză, Pandurii, în meciul disputat (...)
Florin Tănase, mesaj direct pentru CFR Cluj: „Îi așteptăm să se încurce!” Cum a (...)
Florin Tănase a deschis scorul cu FC Botoșani, după un meci mai greu decât o (...)
Moment haios în timpul partidei FC Botoșani – FCSB. Cum a reacționat doctorița formației (...)
Partida FC Botoșani – FCSB a avut și un moment inedit, la accidentarea lui Al (...)
Duckadam, reacție clară după ce a văzut „11”-le de start al FCSB: „E (...)
Helmut Duckadam s-a arătat surprins de absența lui Iulian Cristea din prima (...)
Darius Olaru îl bagă în ceață pe Ilie Dumitrescu! Jucătorul FCSB a reușit un nou gol (...)
FC Botoșani – FCSB a fost un meci care în prima repriză a oferit puține (...)
Florin Tănase, gol ca în curtea școlii la Botoșani! Căpitanul FCSB l-a învins pe Hankic cu un (...)
Florin Tănase a deschis scorul la Botoșani, în meciul jucat de FCSB în etapa a 25-a (...)
Dinamo Kiev, victorie spectaculoasă în campionatul din Ucraina. Formația lui Mircea Lucescu s-a (...)
Dinamo Kiev nu a avut nicio emoție în meciul de pe terenul lui Lviv și a (...)
Boloni, în pierdere de viteză în Grecia! Panathinaikos a remizat acasă cu AEK Atena. Nedelcearu, (...)
Laszlo Boloni este în pierdere de viteză în campionatul din Grecia. Panathinaikos a (...)
Marian Rada, revenire spectaculoasă în Liga 1! Fostul rapidist se va bate cu Dinamo și CFR Cluj, în (...)
Marian Rada (61 de ani) revine în Liga 1. Fostul rapidist îl va înlocui pe Mugur (...)
FCSB se desparte în vară de cinci jucători! Cine sunt fotbaliștii care se află pe „lista (...)
Gigi Becali face din nou curățenie, iar în vară vor pleca 5 jucători de la (...)

[Toate articolele din: ProSport +++]