SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORTUL.COM : tot sportul online

SPORT | STIRI

Finala Champions League 2019: Tottenham – Liverpool (1 iunie, ora 22:00, Madrid). Atacantul Harry Kane, (...)

Libertatea [14/05/2019]

Finala Champions League 2019: Tottenham – Liverpool (1 iunie, ora 22:00, Madrid). Atacantul Harry Kane, șanse să joace

UEFA a anunțat că Damir Skomina, arbitrul sloven în vârstă de 42 de ani, va arbitra finala Champions League de la Madrid, de pe 1 iunie, dintre Tottenham și Liverpool. ACTUALIZARE 24 mai. Atacantul Harry Kane (Tottenham Hotspur) a intrat în faza finală de recuperare după accidentarea de la gleznă şi antrenorul Mauricio Pochettino este optimist în privinţa şanselor internaţionalului englez de a evolua în finala Ligii Campionilor de la Madrid (1 iunie). Kane s-a accidentat într-un meci cu Manchester City, în aprilie, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, şi nu a mai jucat în Premier League, dar Pochettino speră că golgheterul echipei are o şansă de a fi măcar pe banca de rezerve la finala cu FC Liverpool. ''Kane se antrenează şi a intrat în stadiul final al recuperării. Sper că va putea să ne dea o mână de ajutor, fie ca titular fie pe banca de rezerve, sau dacă nu se poate, să ne ajute cu prezenţa lui în vestiar. Dar noi suntem optimişti că ne va ajuta pe teren'', a declarat antrenorul argentinian la Madrid. Pochettino a (...)

[cititi articolul complet în Libertatea]

Trimite Email

Alte articole din Libertatea :

Simona Halep a coborât pe locul 8 după prima zi a turneului de la Roland Garros. Simo are de apărat 1990 de puncte

Românca Simona Halep ocupă în continuare locul al treilea în clasamentul mondial al (...)
Finlandezii au sărbătorit în chiloți titlul mondial la hochei | GALERIE FOTO&VIDEO

A fost sărbătoare la Helsinki, după ce Finlanda a câştigat pentru a treia (...)
FOTO | Scandal în fotbalul din Italia, după ce un junior de 14 ani și-a dat șortul jos și i-a cerut arbitrului să-i facă sex oral! Cum a reacționat Giulia (...)

Hărțuire sexuală la un meci de juniori de la Mestre, de miercurea trecută, (...)
Barajul de promovare din Liga 4 București se joacă de azi în Regie. CSA Steaua, mare favorită. Azi, meci cu CS FC Dinamo

CSA Steaua, echipa lui Marius Lăcătuş, CS FC Dinamo, formația lui Nicolae (...)
Gică Hagi a făcut pace cu Răzvan Burleanu. ”Regele” l-a îmbrățișat pe șeful FRF la finala Cupei României | GALERIE FOTO

Gică Hagi i-a iertat toate păcatele lui Răzvan Burleanu și a îngropat (...)
Antrenorul Loți Boloni i-a calificat pe cei de la Antwerp în Europa League. Echipa din orașul diamantelor, în cupele europene după 24 de ani

Antrenorul român Ladislau Boloni scrie istorie la Royal Antwerp: a reuşit să (...)
VIDEO | Simona Halep a votat la Paris. A fost aclamată de conaționalii strânși la coadă

Simona Halep (27 de ani / 3 WTA) și Irina Begu (28 de ani / 118 WTA) au votat astăzi (...)
Ambuteiaj pe Everest! 10 morți în ultimele 10 zile pe cel mai înalt munte din lume, din cauza supraaglomerării

Robin Haynes Fisher, 44 de ani, este ultimul om care a plătit cu viața dorința (...)
Formula 1: Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Principatului Monaco. Cum arată clasamentele piloților și constructorilor

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Principatului Monaco, a șasea etapă a (...)
Roger Federer a revenit cu victorie la Roland Garros, după o absență de patru ani. Ce record vrea să atingă elvețianul

Roger Federer, 37 de ani, locul 3 ATP, l-a învins astăzi cu 6-2, 6-4, 6-4 pe italianul (...)
Laura Coman s-a calificat la Jocurile Olimpice, în proba de tir sportiv
Laura Coman a obținut, astăzi, calificarea la Jocurile Olimpice de la Tokyo din 2020. (...)
Angelique Kerber, primul nume mare eliminat de la Roland Garros 2019. Nemțoaica a fost învinsă în primul (...)
Angelique Kerber, 31 de ani, locul 5 WTA, a cedat cu 4-6, 2-6 în fața rusoaicei Anastasia (...)
Mare Premiu de Formula al Principatului Monaco 2019. Omagiu pentru Niki Lauda. Cursa, de la 16.00, pe Digi 1 (...)
Cei 20 de piloţi şi foste glorii ale Formulei 1 vor purta duminică, la grila de (...)
Lionel Messi a câștigat Gheata de Aur pentru a șasea oară în carieră. Argentinianul, la al (...)
Lionel Messi, atacantul echipei spaniole de fotbal FC Barcelona, a câştigat vineri trofeul (...)
FOTO&VIDEO / Cum au petrecut jucătorii Viitorului după câștigarea Cupei României: de la (...)
După ce au cucerit Cupa României 2019 la Ploiești, jucătorii și staff-ul de (...)
Gică Popescu, președinte la Viitorul: ”Aproape l-am convins”
Antrenorul Gheorghe Hagi a anunţat, sâmbătă seara, într-o conferinţă (...)
A început Roland Garros! 20 de cifre inedite turneul de la Paris, unde Simona Halep a devenit «Regina» (...)
Astăzi s-au jucat primele meciuri de pe tabloul principal de la Roland Garros! Este unul (...)
Valencia a cucerit Cupa Regelui Spaniei 2019. A trecut de Barcelona lui Messi
Pe arena lui Betis, ”Benito Villamarin”, din Sevilla, Valencia a cucerit Cupa (...)
Bayern Munchen a cucerit Cupa Germaniei 2019 și a făcut eventul
Bayern Munchen a trecut, la Berlin, de RB Leipzig, scor 3-0, în finala Cupei Germaniei. (...)
A murit Nicolae Pescaru! A fost considerat cel mai mare jucător al celor de la FC Brașov
Nicolae Pescaru, cel mai mare fotbalist la Braşovului, a murit în în această (...)

[Toate articolele din: Libertatea +++]