SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORTUL.COM : tot sportul online

SPORT | STIRI

CSM București, în sferturile Ligii Campionilor de handbal feminin după 38-30 cu (...)

Libertatea [10/02/2019]

CSM București, în sferturile Ligii Campionilor de handbal feminin după 38-30 cu Thuringer

CSM Bucureşti, campioana României la handbal feminin, a învins în deplasare formaţia germană Thuringer HC cu scorul de 38-30 (17-12), într-un meci disputat duminică în cadrul grupei 2 principale a Ligii Campionilor. Germancele au condus doar în startul meciului cu 2-0 şi apoi cu 4-2, în primele nouă minute, dar apoi bucureştencele au egalat, 4-4 (minutul 10), şi au început să controleze meciul. Tabela de scor a ajuns la 12-8 (min 20) şi 17-12, la finalul primei reprize. Repriza secundă a continuat în nota de dominare clară a echipei CSM Bucureşti, care s-a distanţat la 22-16 (35), 26-20 (40), 32-25 (50). Scorul final a fost de 38-30 în favoarea echipei mult mai experimentate şi mai valoroase din Bucureşti. Golurile echipei române au fost marcate de Jovanka Radicevic (13), Iulia Curea (6), Elizabeth Omoregie (6), Andrea Lekic (4), Barbara Lazovic (3), Oana Manea (2), Bianca Bazaliu (1), Aneta Udriştoiu (1), Maria Constantinescu (1), Nathalie Hagman (1). De la germance s-au remarcat Iveta Luzumova (12), Meike Schmelzer (4) şi Jovana Sazdovska (4). Cu acest succes, CSM Bucureşti a urcat (...)

[cititi articolul complet în Libertatea]

Trimite Email

Alte articole din Libertatea :

Bundesliga, etapa a 22-a. Bayern, victorie chinuită la Augsburg. Bavarezii, lângă Dortmund

Bayern Munchen se apropie de liderul Dortmund: succes la Augsburg și bavarezii au venit la (...)
Serie A, etapa a 24-a. Juventus a surclasat pe Frosinone, Cristiano Ronaldo, al 19-lea gol pentru Juve

Juventus a trecut la scor de forfait de modesta Frosinone, scor 3-0, și își (...)
Criză la Viitorul: eșec cu Poli Iași, 7 meciuri fără victorie pentru echipa lui Gică Hagi. Reacția ”Regelui”

Criză la Viitorul: eșec cu Poli Iași (0-1), 7 meciuri fără victorie (...)
Revoltă la CFR Cluj: jucătorii campioanei au refuzat să intre în cantonament pentru meciul cu Astra

Revoltă la CFR Cluj: jucătorii campioanei au refuzat să intre în cantonament (...)
Răzvan Marin, gol pentru Standard Liege în meciul cu Lokeren

Răzvan Marin, gol pentru Standard Liege în meciul cu Lokeren (3-1). Mijlocașul de 22 (...)
Tudor Simionov, sportivul ucis în noaptea de Revelion în Anglia, va fi repatriat duminică. Corpul neînsuflețit va fi depus la capela Bisericii Sf. Fanurie

Iubita fostului sportiv Tudor Simionov, ucis în noaptea de Revelion la Londra, a anunțat (...)

Turneul de tenis de la Dubai 2019. Monica Niculescu, în ultimul tur al calificărilor

Simona Halep se va muta  săptămâna viitoare în Emiratele Arabe Unite, pentru a (...)
Simona Halep – Elise Mertens (sâmbătă, ora 17.00), finala de la Doha 2019. Reeditarea finalei din 2014, ratată

Simona Halep a pășit în finala ediției 2019 a turnelui de la Doha. Pentru trofeu (...)
Alexandra Cadanțu, în semifinalele turneului ITF de la Trnava. Sportiva este pe locul 264 WTA

Jucătoarea de tenis Alexandra Cadanțu, 28 de ani și locul 264 WTA, a trecut, (...)
Perechea Rojer – Tecău a atins semifinalele la Rotterdam. E turneul de casă al lui (...)
Duetul româno - olandez n-a tremurat pentru locul în penultimul act al competiției. În (...)
Simona Halep n-a apelat deloc la sfaturile lui Thierry van Cleemput. Belgianul, ținut de decor la (...)
Simona Halep s-a calificat, vineri, în finala turneul WTA de la Doha. A făcut-o (...)
Rednic a mai făcut un transfer: atacantul angolez Alexander Christovao, la Dinamo
Transferul internaționalului angolez Alexander Christovao la Dinamo a fost înregistrat (...)
LIVESCORE | Simona Halep – Elina Svitolina, în semifinale la Doha. Pentru prima finală din (...)
Jucătoarea română de tenis Simona Halep (27 de ani, 3 WTA) o va înfrunta pe (...)
Trupul neînsufleţit al lui Emiliano Sala a ajuns în Argentina | GALERIE FOTO
Trupul neînsufleţit al fotbalistului argentinian Emiliano Sala, decedat într-un accident (...)
CSA Steaua luptă pentru promovarea în Liga 3 cu reprezentanta județului Călărași. (...)
Casa Fotbalului a găzduit tragerea la sorți a duelurilor pentru barajul de promovare (...)
O fată pe jumătate goală a întrerupt meciul dintre Rosario Central și River, din Argentina. Ce (...)
O fată pe jumătate goală a pătruns pe teren în timpul meciului dintre (...)
Concurență dură pentru țările din Balcani: candidatură comună pentru Argentina, (...)
Argentina, Chile, Paraguay și Uruguay au anunțat că vor prezenta o (...)
Naționala României U19 a pierdut ambele teste susținute în Grecia. Griji pentru Turul de (...)
Reprezentativa Under 19 a României, pregătită de Daniel Oprescu, a pierdut joi (...)
Cluburile din campionatele mari ale Europei au cheltuit 570 milioane de euro în mercato de (...)
Cluburile din cele cinci campionate mari de fotbal ale Europei au cheltuit 570 milioane de euro (...)

[Toate articolele din: Libertatea +++]