SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

Dezvăluirile belgienilor după plecarea lui Stanciu: Dezvăluirile belgienilor după plecarea lui Stanciu: "Cānd a venit la Anderlecht, ne implora să nu-i mai spunem aşa. Trebuia să plece"
Nicolae Stanciu s-a transferat la Sparta Praga, disperat de situaţia creată la Anderlecht, acolo unde ajunsese rezervă, īn condiţiile īn care īn primul sezon a luat titlul īn (...) [21/01/2018]

Alexis Sanchez, implicat īntr-un scandal după ce i-a oferit unei studente 1.000 de lire pentru a (...) Alexis Sanchez, implicat īntr-un scandal după ce i-a oferit unei studente 1.000 de lire pentru a īntreţine relaţii sexuale
[21/01/2018]

Ioniţă, entuziasmat de transferul la CFR, dar dezamăgit de tratamentul Astrei: Ioniţă, entuziasmat de transferul la CFR, dar dezamăgit de tratamentul Astrei: "Īmi pare rău că a trebuit să fie o telenovelă, puteam să ne despărţim mai frumos. Am făcut un pas īnainte"

MERCATO | Cele mai importante mutări ale iernii! Torino a cumpărat un atacant din Republica Moldova, (...) MERCATO | Cele mai importante mutări ale iernii! Torino a cumpărat un atacant din Republica Moldova, Benevento continuă să se īntărească
Pe 1 ianuarie se deschide oficial perioada de transferuri īn campionatele importante ale Europei. Se pot efectua mutări pānă la sfārşitul zilei de 31 ianuarie. Īn Romānia, (...) [21/01/2018]

Liga 1 se mută peste hotare, iar Antalya e destinaţia preferată! FCSB schimbă locaţia. (...) Liga 1 se mută peste hotare, iar Antalya e destinaţia preferată! FCSB schimbă locaţia. Viitorul e cea mai activă formaţie şi Juventus merge ceas
Liga 1 se va relua īn luna februarie, iar pānă atunci echipele au timp să pregătească asaltul final pentru playoff sau să adună puncte pentru playout. Dintre cele 14 (...) [21/01/2018]

Dică, doar un sezon la FCSB? Becali i-a răspuns antrenorului īn privinţa prelungirii contractului: (...) Dică, doar un sezon la FCSB? Becali i-a răspuns antrenorului īn privinţa prelungirii contractului: "Să īl īntrebaţi pe el de ce nu a dorit. E problema lui"
Gigi Becali a reacţionat imediat după ce Nicolae Dică a lăsat de īnţeles, īntr-o conferinţă de presă, că aşteaptă o propunere concretă (...) [21/01/2018]

LIVE BLOG Australian Open | Echipa Begu/Niculescu s-a calificat īn sferturile probei de dublu! Momente cumplite la (...) LIVE BLOG Australian Open | Echipa Begu/Niculescu s-a calificat īn sferturile probei de dublu! Momente cumplite la final: romāncele nici nu s-au putut bucura. Cīrstea şi Maia, īnvinse dramatic de Safarova/Strycova. S-au stabilit primele sferturi la simplu

Andone, luat la īntrebări īnaintea meciului cu Real Madrid: Andone, luat la īntrebări īnaintea meciului cu Real Madrid: "Am avut oferte, īnsă clubul nu a vrut să se despartă de mine". Romānul are un singur regret: "Aş fi preferat să joace Sergio Ramos, mă face să dau tot ce am mai bun"

Stere Halep i-a explicat Simonei cum stau lucrurile: Stere Halep i-a explicat Simonei cum stau lucrurile: "I-am spus că 95% dintre romāni o iubesc. Cei 5%..." Ultimele informaţii despre recuperarea numărului 1 mondial īnainte de partida cu Osaka

Reacţia lui Pancu după ce Academia Rapid a primit interzis la promovare: Reacţia lui Pancu după ce Academia Rapid a primit interzis la promovare: "Nu se pune problema să nu jucăm barajul"

"A pus-o cu māna"! Răzvan Marin, pasă de gol īn Belgia | VIDEO Standard a cāştigat dramatic meciul cu Eupen

Debut spectaculos pentru antrenorul Steven Gerrard! Cinci goluri, răsturnări de scor şi o īnfrāngere (...) Debut spectaculos pentru antrenorul Steven Gerrard! Cinci goluri, răsturnări de scor şi o īnfrāngere dramatică

Debut spectaculos pentru antrenorul Steven Gerrard pe Anfield! Cinci goluri, răsturnări de scor şi o (...) Debut spectaculos pentru antrenorul Steven Gerrard pe Anfield! Cinci goluri, răsturnări de scor şi o īnfrāngere dramatică

S-a stabilit ora meciului dintre Halep şi Osaka! Cānd se īntālnesc cele două īn optimile de la Australian (...) S-a stabilit ora meciului dintre Halep şi Osaka! Cānd se īntālnesc cele două īn optimile de la Australian Open

Secretul Simonei, care impresionează la Australian Open deşi este accidentată, dezvăluit de (...) Secretul Simonei, care impresionează la Australian Open deşi este accidentată, dezvăluit de Stere Halep: "Īşi face proceduri după ultimele tehnologii"
Simona Halep cāştigă meciuri memorabile la Australian Open (ultimul cu 4-6, 6-4 15-13 īn faţa americancei Lauren Davis), īn ciuda faptului că liderul mondial s-a accidentat la (...) [21/01/2018]

LIVE BLOG Australian Open | Echipa Begu/Niculescu s-a calificat īn sferturile probei de dublu! Momente cumplite la (...) LIVE BLOG Australian Open | Echipa Begu/Niculescu s-a calificat īn sferturile probei de dublu! Momente cumplite la final: romāncele nici nu s-au putut bucura. Cīrstea şi Maia intră īn decisiv cu Safarova/Strycova!

LIVE BLOG Australian Open | Echipa Begu/Niculescu s-a calificat īn sferturile probei de dublu! Momente cumplite la (...) LIVE BLOG Australian Open | Echipa Begu/Niculescu s-a calificat īn sferturile probei de dublu! Momente cumplite la final: romāncele nici nu s-au putut bucura. Cīrstea şi Maia fac un meci mare cu Safarova/Strycova!

LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturile probei de dublu! (...) LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturile probei de dublu! Momente cumplite la final: romāncele nici nu s-au putut bucura

LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturi la dublu! Momente (...) LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturi la dublu! Momente groaznice la finalul meciului: romāncele nici nu s-au putut bucura

LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturi la dublu! Momente (...) LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturi la dublu! Momente cumplite la final: romāncele nici nu s-au putut bucura

LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturile probei de dublu! (...) LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturile probei de dublu! Lacrimi de durere la finalul meciului: romāncele nici nu s-au putut bucura

LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturile probei de dublu! (...) LIVE BLOG Australian Open | Begu/Niculescu, prima echipă calificată īn sferturile probei de dublu! Momente groaznice la finalul meciului: romāncele nici nu s-au putut bucura

LIVE BLOG Australian Open | Begu şi Niculescu luptă ACUM pentru sferturi la dublu! Meci foarte tare (...) LIVE BLOG Australian Open | Begu şi Niculescu luptă ACUM pentru sferturi la dublu! Meci foarte tare pentru echipa Cīrstea/Maia

Finala ”greilor”! Steaua şi CSM Digi Oradea se luptă pentru Cupa Romāniei la (...) Finala ”greilor”! Steaua şi CSM Digi Oradea se luptă pentru Cupa Romāniei la polo
[20/01/2018]

Răduţ, atac la adresa fostei echipe: Răduţ, atac la adresa fostei echipe: "Cānd voi avea toate detaliile, voi ieşi īn faţă şi voi spune cine sunt vinovaţii"

Respect, Mani Gyenes! Motociclistul romān termină pe locul 23 Raliul Dakar, una dintre cele mai dure (...) Respect, Mani Gyenes! Motociclistul romān termină pe locul 23 Raliul Dakar, una dintre cele mai dure competiţii din lume: ”A fost cea mai grea ediţie la care am participat!”
America de Sud a găzduit pe parcursul acestei luni o nouă ediţie a Raliului Dakar. La clasa moto, acolo unde cei mai mulţi fani ai raliului consideră că īncă se (...) [20/01/2018]

Au bătut palma! Alexis Sanchez e noul Au bătut palma! Alexis Sanchez e noul "diavol" din lotul lui Manchester United: va avea cel mai mare salariu in istoria Premier League

Simona Halep a confirmat prezenţa la īncă un turneu! Numărul 1 mondial se va lupta pentru trofeu cu (...) Simona Halep a confirmat prezenţa la īncă un turneu! Numărul 1 mondial se va lupta pentru trofeu cu Wozniacki, Muguruza sau Venus Williams. Şarapova va primi un wild card

Golofca nu vrea să mai audă de FCSB: Golofca nu vrea să mai audă de FCSB: "Nu vreau să mai vorbesc!". Cum a răspuns criticilor lui Becali
Cătălin Golofca (27 de ani) s-a īntors de unde a plecat, la FC Botoşani, şi susţine că nici acum nu īnţelege motivele pentru care a rezistat la vicecampioana (...) [20/01/2018]

Pe Keşeru īl vrea un club din SUA, īnsă atacantul aşteaptă răspunsul lui PAOK. Care este (...) Pe Keşeru īl vrea un club din SUA, īnsă atacantul aşteaptă răspunsul lui PAOK. Care este stadiul negocierilor cu grecii
Claudiu Keşeru analizează cu atenţie īnainte de a semna ultimul contract la nivel īnalt īn cariera de fotbalist profesionist. Atacantul care a īmplinit 31 de ani īn urmă cu (...) [20/01/2018]

Laurenţiu Reghecampf a cāştigat primul trofeu īn Emirate. Victoria din Supercupă, adusă de un (...) Laurenţiu Reghecampf a cāştigat primul trofeu īn Emirate. Victoria din Supercupă, adusă de un fotbalist antrenat de Dan Petrescu
Luna ianuarie a adus primul trofeu al lui Laurenţiu Reghecampf, fostul antrenor al FCSB, de cānd a plecat īn Emiratele Arabe Unite. Al Wahda, echipa romānului, a cāştigat cu 2-0 īn (...) [20/01/2018]