SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORTUL.COM : tot sportul online

SPORT | STIRI

Ziare si Stiri din : Ziare :
Nationale : Stiri | Sport | Diverse

Expert al agentiei de pariuri online Unibet, Ionel Danciulescu analizeaza in aceasta saptamana cele mai importante meciuri din...
[Gazeta Sporturilor] 01/02/2018

In ziarele din Sport:

Toulouse - Monaco 3-3. Campioana a pierdut două puncte după un final dramatic
AS Monaco a condus cu 1-0 şi 3-1 la Toulouse, dar a obţinut până la urmă un singur punct.
[DigiSport] 24/02/2018

Ianis Hagi şi-a arătat din nou clasa. Căpitanul a "bombardat" poarta adversă
Ianis Hagi a fost unul dintre cei mai buni fotbalişti în debutul partidei de la Iaşi. Terenul îngheţat de la Iaşi nu l-a împiedicat să-şi arate clasa. Hagi Jr a fost (...)

Moment critic pentru Dinamo! Fostul stelist Matei a marcat pentru Astra. "Câinii", pe loc de play-out
Un fost stelist, Florentin Matei, i-a îngropat pe dinamovişti, Mijlocaşul de 24 de ani a marcat primul gol al partidei, iar în acest moment Dinamo se află pe loc de (...)

Stanciu, pasă de gol. Niţă a încasat primul gol în Cehia
Nicolae Stanciu şi Florin Niţă au fost titulari la Sparta Praga. Bogdan Vătăjelu a fost rezervă şi nu a intrat niciun minut. Prima repriză a fost (...)

Roș-albaștrii aniversează 31 de ani de la câștigarea Supercupei Europei

ASTRA - DINAMO // FOTO Protest unic al fanilor dinamoviști » Ce au de gând să facă în timpul meciului decisiv cu Astra
Dinamo joacă acum la Giurgiu pentru calificarea în play-off-ul Ligii 1, iar fanii dinamoviști au pregătit un protest inedit la adresa lui Ioan Niculae. Astra-Dinamo și (...)
[Gazeta Sporturilor] 23/02/2018

VIDEO + FOTO Pe asta nu o mai făcuse Șumudică » Imagini fabuloase de la meciul cu Kasimpașa
Kayserispor a învins-o pe teren propriu pe Kasimpașa, scor 3-2, Marius Șumudică fiind din nou în centrul atenției. Marius Șumudică s-a dat iar în stambă. La (...)

Roger Federer, retras de la turneul de la Dubai » Motivul din spatele deciziei elveţianului
Roger Federer (36 de ani), proaspăt revenit în postura de lider al circuitului ATP, nu va participa la turneul de la Dubai, care va debuta pe 26 februarie, în ciuda faptului că (...)

ASTRA - DINAMO / Ilie Dumitrescu a găsit motivul primei reprize slabe a lui Dinamo
Dinamo joacă acum meciul decisiv pentru calificarea în play-off, împotriva Astrei. Dinamoviștii au făcut o primă repriză slabă, fiind conduși cu 0-1. (...)

BARCELONA - GIRONA // liveTEXT de la 21:45 Derby în Catalonia » Coutinho și Dembele sunt titulari pe Camp Nou
Barcelona și Girona se întâlnesc astăzi, de la 21:45, într-un meci contând pentru etapa cu numărul 25 din Liga. Partida poate fi urmărită în format liveTEXT cu video pe (...)

EXCLUSIV | Miriuţă a cedat nervos la pauză! Antrenorul a ieşit din vestiar şi a rostit câteva cuvinte "grele" : "Ăla driblează şi nu-l ia nimeni în..."
Dezavantajul cu care a intrat la pauză în faţa Astrei, dar şi excluderea temporar din play-off l-au făcut pe Vasile Miriuţă să erupă la vestiare, după (...)
[ProSport] 24/02/2018

Îl mai ştiţi pe Alexandru Ioniţă I? Ce a reuşit fostul rapidist pentru actuala sa echipă, în ultima etapă de campionat
Ermis Aradippou, cu fundaşul Radu Zaharia titular, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Aris Limassol, la care atacantul Alexandru Ioniţă şi (...)