SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORTUL.COM : tot sportul online

SPORT | STIRI

Rom?nia a fost ?nvinsă de Columbia ?n amicalul disputat la Madrid. Tricolorii au marcat două goluri ?n (...)

Libertatea [26/03/2024]

Rom?nia a fost ?nvinsă de Columbia ?n amicalul disputat la Madrid. Tricolorii au marcat două goluri ?n ultimele 10 minute

Echipa naţională de fotbal a Rom?niei a pierdut marţi seară, cu scorul de 2-3, ?n faţa naționalei Columbiei, ?ntr-un meci amical disputat, ?naintea Campionatului European, pe Estadio Metropolitano, stadionul lui Atletico Madrid, scrie News.ro.Columbia a dominat meciul şi a deschis scorul ?ncă din minutul 5, prin Jhon Cordoba, care a ?nscris cu o lovitură de cap.?n minutul 36 Stanciu şi Marius Marin s-au ?ncurcat şi, după o pasă cu călc?iul, Jhon Arias a marcat pentru 2-0.Horaţiu Moldovan a intervenit excelent ?n minutele 52 şi 66, dar portarul tricolorilor nu a mai avut ce face la şutul lui Yaser Asprilla, din minutul 80.Pe final, tricolorii au făcut pressing ?n preajma careului advers, iar Ianis Hagi a recuperat balonul şi a ?nscris primul gol pentru elevii lui Edi Iordănescu.Tricolorii au mai ?nscris odată, ?n minutul 4 al prelungirilor, c?nd Man a pasat şi Florin Tănase a redus din diferenţă.S-a ?ncheiat 3-2 pentru sud-americani, ?ntr-un meci ?n care Rom?nia a fost periculoasă doar ?n ultimele 15 minute.?n primul meci amical disputat ?n vederea (...)

cititi articolul complet īn Libertatea

Trimite Email

Alte articole din Libertatea :

Rom?nia a obținut 5 medalii ?n 7 finale, ?n ultima zi a Campionatelor Europene de canotaj. Bilanțul competiției

Rom?nia a cucerit duminică, 28 aprilie, 5 noi medalii, după ce a participat ?n 7 (...)
Gigi Becali, după ce FCSB a devenit campioană după 9 ani: „Dacă nu ne ducem ?n cupele europene, degeaba!”

Patronul FCSB, Gigi Becali, a declarat s?mbătă seară, 27 aprilie, că pe el (...)
FCSB a c?știgat titlul după 9 ani. Echipa lui Gigi Becali, campioana Rom?niei, după victoria cu Farul de pe Arena Națională

FCSB a ?nvins-o pe teren propriu cu 2-1 pe Farul Constanța, locul doi ?n clasament (...)
Trei medalii pentru Rom?nia la Campionatele Europene de Canotaj: aur, argint și bronz

Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc au c?ştigat, s?mbătă, medalia de (...)
Elizabeta Samara a c?știgat pentru a cincea oară Liga Campionilor la tenis de masă

Elizabeta Samara, legitimată la formația poloneză?KTS Enea Siarkopol (...)
Crina Pintea și-a făcut portretul „La feminin”. Handbalista de la CSM București, mărturii despre viața ?n afara terenului

Crina Pintea, handbalista celor de la CSM București, a fost invitata din această (...)
Selecționata U18 a Kuweitului, spulberată cu 57-0 de Thailanda, la hochei pe gheață. Care este recordul all-time ?n acest sport

Mai bine deșert ?n loc de gheață! ?n meciul de deschidere al campionatelor de (...)
Competiția HELL Boxing Kings se află la jumătatea calificărilor, iar premiul cel mare a st?rnit interesul a mii de luptători de box

Potrivit raportului echipei HELL Boxing Kings, ?n cadrul competiției a mai avut loc o (...)
Fotbaliștii de la Inter Milano au sărbătorit cu o manea cucerirea titlului ?n Italia. Au dansat la vestiar pe ritmurile „Made in Romania”. VIDEO

Internazionale Milano s-a impus, luni seară, cu 2-1 ?n marele derby cu AC Milan și a (...)
?notătorii de top chinezi au fost depistați dopați ?n 2021, ​​au fost lăsați că concureze și au c?știgat aurul olimpic la Tokyo, scrie New York Times

Un nou scandal de dopaj zguduie lumea sportului. New York Times a dezvăluit, (...)
Simona Halep explică de ce s-a retras de la Madrid Open
Simona Halep, 32 de ani, a anunțat, ?ntr-un mesaj postat pe X (Twitter), că s-a (...)
FCSB am?nă petrecerea de titlu. Remiză cu Rapid, ?n derby-ul electrizant de pe Arena Națională
La capătul unui meci intens, FCSB și Rapid au remizat (2-2), s?mbătă, 20 (...)
David Popovici a c?știgat titlul național la 100 de metri liber, cu cel mai bun timp pe care l-a (...)
David Popovici, 19 ani, a cucerit, s?mbătă, 20 aprilie, medalia de aur și ?n (...)
Portarul naționalei de fotbal a Iranului a fost suspendat și amendat, după ce a (...)
Portarul iranian Hossein Hosseini, 31 de ani, 11 selecții la națională, a fost (...)
Garbine Muguruza s-a retras definitiv din tenis: „O nouă eră, o nouă viață”
Spaniola Garbine Muguruza, 30 de ani, fost număr 1 WTA, şi-a anunţat, (...)
Teodora Meluță, cea mai bună jucătoare de fotbal din Rom?nia, dezvăluiri ?n emisiunea (...)
Teodora Meluță, cea mai cunoscută jucătoare din fotbalul rom?nesc, a fost (...)
David Popovici, o nouă medalie de aur. S-a impus și la 200 m liber la Campionatele Naționale de la (...)
David Popovici a c?ştigat joi medalia de aur ?n proba de 200 m liber din cadrul (...)
Vlad Covaliu a cucerit aurul la sabie, la Campionatele Mondiale de juniori de la Riad. „Un final de vis (...)
Sabrerul rom?n Vlad Covaliu (18 ani) a cucerit joi medalia de aur rezervată juniorilor ?n (...)
Simona Halep ar putea primi un wild card la Jocurile Olimpice 2024 de la Paris. Șeful COSR: (...)
Mihai Covaliu, preşedintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Rom?n (COSR), a declarat, (...)
David Popovici, victorie ?n finala la 50 m liber, la Campionatele Naționale de ?not de la Otopeni
David Popovici a cucerit miercuri medalia de aur la proba de 50 de metri liber masculin la (...)

[Toate articolele din: Libertatea +++]