SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORTUL.COM : tot sportul online

SPORT | STIRI

Articole din ProSport

FOTO&VIDEO | Interes maxim pentru returul cu Sporting: suporterii au creat cozi uriaşe la casele de bilete de (...) FOTO&VIDEO | Interes maxim pentru returul cu Sporting: suporterii au creat cozi uriaşe la casele de bilete de la Arena Naţională! Mai pot cumpăra tichete doar în peluze
FCSB va avea parte de suportul masiv al fanilor la meciul retur cu Sporting Lisabona din play-off-ul UEFA Champions League. Arena Naţională va fi cu siguranţă plină la (...) [20/08/2017]

Contra: Contra: "Nemec nu s-a antrenat, nu va juca mâine!" Tricoul cu numărul 10, 'uitat' în vestiar: "Nimeni nu vrea să-l ia!"
Dinamo închide etapa a şaptea a Ligii cu meciul de pe teren propriu contra celor de la Sepsi, partidă programată luni, de la ora 21:00. Echipa lui Contra vine după două (...) [20/08/2017]

Rohan Dennis, primul lider al Turului Spaniei. Chris Froome s-a poziţionat bine după contratimpul pe (...) Rohan Dennis, primul lider al Turului Spaniei. Chris Froome s-a poziţionat bine după contratimpul pe echipe de la Nimes
[20/08/2017]

Barcelona nu renunţă la transferul lui Coutinho! Catalanii au făcut a patra ofertă: 140 de (...) Barcelona nu renunţă la transferul lui Coutinho! Catalanii au făcut a patra ofertă: 140 de milioane de euro! Răspunsul englezilor
FC Barcelona nu renunţă la ideea de a-l transfera pe Coutinho. Catalanii pregătesc cea de-a patra propunere pentru mijlocaşul brazilian al lui (...) [20/08/2017]

PONOR 30 | Cu 5 medalii olimpice dintre care trei de aur, Cătălina Ponor a intrat în topul celor mai buni (...) PONOR 30 | Cu 5 medalii olimpice dintre care trei de aur, Cătălina Ponor a intrat în topul celor mai buni 10 sportivi ai României din toate timpurile! Cum arată ierarhia celor mai galonaţi sportivi români, raportat la evoluţiile la Jocurile Olimpice

Noile achiziţii ale FCSB-ului, criticate dur după meciul cu Juventus: Noile achiziţii ale FCSB-ului, criticate dur după meciul cu Juventus: "Nu e nicio soluţie niciunul dintre ei, în momentul ăsta!" Artur Jorge, făcut praf: "Nu mi-a plăcut nimic la el!"
FCSB a căutat cu disperare în această vară fundaşi centrali, iar în cele din urmă roş-albaştrii i-au adus pe Nedelcu şi Artur Jorge. Primul meci jucat (...) [20/08/2017]

Dezvăluiri despre cum pregăteşte Nicolae Dică returul cu Sporting: Dezvăluiri despre cum pregăteşte Nicolae Dică returul cu Sporting: "Este tensionat, dar are emoţii pozitive!" Asemănarea dintre meciul cu Sporting şi cel cu Standard Liege din 2006
Fostul coechipier al lui Dică spune că FCSB nu trebuie să se arunce spre careul lui Sporting, din primele minute ale jocului retur. [20/08/2017]

Până la Coutinho şi Dembele, Barcelona cumpără de la Nice! Spaniolii dau ca şi făcut (...) Până la Coutinho şi Dembele, Barcelona cumpără de la Nice! Spaniolii dau ca şi făcut transferul lui Jean Michael Seri pe Camp Nou
După mutarea surprinzătoare a lui Paulinho, care a zăbovit două sezoane în China, Barcelona e gata să mai transfere un mijlocaş central. Conform El Mundo Deportivo, (...) [20/08/2017]

Monica Niculescu a pierdut finala probei de dublu din cadrul turneului de la Cincinnati! O oră şi 31 de (...) Monica Niculescu a pierdut finala probei de dublu din cadrul turneului de la Cincinnati! O oră şi 31 de minute a durat partida
Monica Niculescu a pierdut finala probei de dublu din cadrul turneului de la Cincinnati. Perechea Monica Niculescu/Su Wei Hsieh (România/Taiwan) a fost învinsă de cuplul Yung-Jan (...) [20/08/2017]

PONOR 30 | VIDEO: 10 momente memorabile din cariera Cătălinei, gimnasta de aur a României care a fermecat (...) PONOR 30 | VIDEO: 10 momente memorabile din cariera Cătălinei, gimnasta de aur a României care a fermecat sportul mondial în 2004, în Oraşul Zeilor
ProSport vă prezintă o super-retrospectivă cu zece momente pe care, cel mai probabil, le-aţi trăit, le-aţi savurat şi care v-au răscolit adânc prin suflet (...) [20/08/2017]

"Nici lui nu-i place! Urăşte postul ăsta!" Motivele pentru care Nedelcu nu ar trebui folosit fundaş central: aşa s-a ajuns la autogolul lui Artur Jorge
Gabi Balint, fostul jucător la Stelei, a analizat prestaţia echipei conduse de Nicolae Dică în pauza partidei dintre Juventus Bucureşti şi FCSB şi a fost de (...) [20/08/2017]

Halep, la un meci distanţă de primul loc în clasamentul mondial: Halep, la un meci distanţă de primul loc în clasamentul mondial: "Sunt flămândă de victorii, e o provocare mare!" Finala cu Muguruza începe la ora 21:00
Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati după ce a învins-o pe Sloane Stephens, scor 6-2, 6-1. Pentru sportiva noastă urmează confruntarea cu Garbine (...) [20/08/2017]

Dubla a treia pentru #1 | Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Filmul meciului care (...) Dubla a treia pentru #1 | Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Filmul meciului care dă încredere: Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati, a executat-o pe Stephens în 54 de minute! Doar 5 puncte şi o finală cu Muguruza până la prima poziţie WTA
Finală pentru numărul unu mondial: Simona Halep a dominat cap-coadă meciul cu Sloane Stephens din semifinalele turneului Premier 5 de la Cincinnati, iar duminică seară, (...) [20/08/2017]

Este America tărâmul unde se împlineşte visul cel mare al Simonei? Halep joacă din ce în ce mai bine (...) Este America tărâmul unde se împlineşte visul cel mare al Simonei? Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati: a executat-o pe Stephens în 54 de minute! Doar 5 puncte şi o finală cu Muguruza o despart de #1: spaniola a câştigat doar titluri de Mare Şlem în 2016 şi 2017

Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri de manele: Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri de manele: "Am plecat la luptă cu o şurubelniţă, să mă bat cu tancurile! Jucătorilor le-am spus de la pauză..."
Juventus - FCSB 1-2. Meciul cu FCSB a fost ultimul pentru Daniel Opriţa în calitate de antrenor al lui Juventus Bucureşti. Nou-promovata a fost învinsă cu 2-1 de (...) [19/08/2017]

Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri manele: Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri manele: "Am plecat luptă cu o şurubelniţă, să mă bat cu tancurile! Jucătorilor le-am spus de la pauză..."

Budescu: Budescu: "Probabil că nu meritam să câştigăm cu Juventus..." O veste destul de îngrijorătoare pentru meciul cu Sporting
Constantin Budescu a revenit pe teren după accidentarea suferită în turul cu Viktoria Plzen. Atacantul de 28 de ani a intrat în minutul 62 al meciului cu Juventus Bucureşti, dar (...) [19/08/2017]

ABSOLUT JENANT! Cum a putut să execute Călinţaru penalty-ul primit de Juventus în minutul 90+5 al (...) ABSOLUT JENANT! Cum a putut să execute Călinţaru penalty-ul primit de Juventus în minutul 90+5 al meciul cu FCSB, la 1-2! A vrut să-l umilească pe Niţă, dar s-a făcut de râs. Mijlocaşul a fost bruscat de colegi
Ceorge Călinţaru este protagonistul unuia dintre cele mai penibile momente ale sezonului în Liga 1, cu o execuţie absolut jenantă a unui penalty la ultima fază a partidei (...) [19/08/2017]

Dică dă de pământ cu fotbaliştii lui: ”Nu meritam nici un egal. M-au dezamăgit, în (...) Dică dă de pământ cu fotbaliştii lui: ”Nu meritam nici un egal. M-au dezamăgit, în felul ăsta nu putem bate pe nimeni!”. Antrenorul FSCB îl scuză pe Artur Jorge
FCSB a câştigat greu, 2-1, meciul din deplasare cu Juventus Colentina. Condusă din primele secunde după autogolul lui Artur Jorge, vicecampioana a revenit în prima repriză (...) [19/08/2017]

Rădoi l-a taxat pe Călinţaru pentru felul în care a bătut penalty-ul cu FCSB: Rădoi l-a taxat pe Călinţaru pentru felul în care a bătut penalty-ul cu FCSB: "Nu vreau să comentez mai mult de atât!"
Mirel Rădoi spune că George Călinţaru ar fi trebuit să trateze mult mai serios lovitura de la 11 metri pe care Juventus a primit-o în minutul 90+4 al meciului cu FCSB. (...) [19/08/2017]

Salvaţi de talent şi de noroc! FCSB face un nou meci slab, dar câştigă cu 2-1 în faţa lui (...) Salvaţi de talent şi de noroc! FCSB face un nou meci slab, dar câştigă cu 2-1 în faţa lui Juventus prin sclipirile oamenilor importanţi. Călinţaru ratează un penalty în ultima secundă
Juventus Bucureşti - FCSB, ora 21:00, este partida care închide ziua de fotbal în Liga 1. Pentru Dică, meciul contra echipei nou-promovate reprezintă ultima ocazie de a pune la (...) [19/08/2017]

Sperietură imensă pentru FCSB! Gnohere a rămas inert pe gazon după ciocnirea cu (...) Sperietură imensă pentru FCSB! Gnohere a rămas inert pe gazon după ciocnirea cu Stoian
Clipe de panică în finalul partidei dintre Juventus Bucureşti şi FCSB, după o fază în care atacantul Harlem Gnohere şi portarul Relu Stoian s-au ciocnit la un duel (...) [19/08/2017]

LIVE BLOG | Juventus Bucureşti - FCSB 1-2. Budescu intră pentru ultimele 30 de minute. Mijlocaşul (...) LIVE BLOG | Juventus Bucureşti - FCSB 1-2. Budescu intră pentru ultimele 30 de minute. Mijlocaşul loveşte transversala de la 30 de metri

Ovidiu Haţegan, delegat la Viitorul - CS U Craiova. Cine va conduce partida CFR Cluj - (...) Ovidiu Haţegan, delegat la Viitorul - CS U Craiova. Cine va conduce partida CFR Cluj - Voluntari
Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce la centru meciul Viitorul Constanţa - CS U Craiova, programat duminică, în etapa a şaptea a Ligii 1, în timp ce la partida CFR Cluj- FC (...) [19/08/2017]

Testul Testul "imposibil" pentru majoritatea adulţilor şi extrem de uşor pentru 80% dintre copii. În ce direcţie merge autobuzul din imagine?
[19/08/2017]

S-a trezit Sporting! Goluri senzaţionale reuşite de Bruno Fernandes, iar adversara FCSB-ului a distrus-o (...) S-a trezit Sporting! Goluri senzaţionale reuşite de Bruno Fernandes, iar adversara FCSB-ului a distrus-o pe Guimaraes. Portarul a rămas "stană de piatră" la bomba din minutul 3
După 90 de minute în care n-a reuşit să desfacă defensiva FCSB-ului, Sporting Lisabona a început în forţă partida din campionat cu Guimaraes, iar oamenii lui Jorge (...) [19/08/2017]

FCSB şi-a mai găsit un FCSB şi-a mai găsit un "lunetist"! Romario Benzar a avut nevoie de doar două meciuri pentru primul gol "roş-albastru". Execuţie superbă a fundaşului din lovitură liberă
Romario Benzar a înscris primul său gol în tricoul FCSB-ului, în minutul 22 al partidei cu Juventus Bucureşti, a doua jucată de fundaşul naţionalei la noua sa (...) [19/08/2017]

VIDEO | Goluri fenomenale marcate de Grozav şi Torje pentru Karabukspor. Cum i-au înnebunit cei doi pe (...) VIDEO | Goluri fenomenale marcate de Grozav şi Torje pentru Karabukspor. Cum i-au înnebunit cei doi pe turci
Echipa pentru care evolueză românii Gabi Toje, Gicu Grozav, Cristi Tănase, Valerică Găman, Paul Papp şi Iasmin Latovlevici, Karabukspor, a învins vicecampioana Turciei, (...) [19/08/2017]

FOTO | Cum arată unul dintre cele mai ghinioniste debuturi din fotbalul mondial. Artur Jorge l-a învins pe (...) FOTO | Cum arată unul dintre cele mai ghinioniste debuturi din fotbalul mondial. Artur Jorge l-a învins pe Niţă după doar 13 secunde :)
Artur Jorge, noul fundaş central al FCSB-ului, a înscris cel mai rapid gol din acest sezon şi, probabil, unul dintre cele mai rapide autogoluri din lume. Fundaşul de 23 de ani (...) [19/08/2017]

S-a trezit Sporting! Gol senzaţional reuşit de Bruno Fernandes în minutul 3 al partidei cu Guimaraes. (...) S-a trezit Sporting! Gol senzaţional reuşit de Bruno Fernandes în minutul 3 al partidei cu Guimaraes. Portarul a rămas "stană de piatră"

Continuă problemele la Mediaş. Gaz Metan - ACS Poli 0-2. Pustai rămâne cu o singură victorie în (...) Continuă problemele la Mediaş. Gaz Metan - ACS Poli 0-2. Pustai rămâne cu o singură victorie în 7 etape. Ionuţ Popa se apropie la 6 puncte de lider
Gaz Metan - ACS Poli Timişoara, ora 18:30, este meciul care deschide ziua de fotbal în Liga 1. Echipa lui Pustai are cea mai slabă defensivă din campionat, cu 12 goluri încasate (...) [19/08/2017]

Meci de cinci stele în Ligue 1 şi un gol FABULOS reuşit de Fekir, de la centrul terenului! VIDEO | (...) Meci de cinci stele în Ligue 1 şi un gol FABULOS reuşit de Fekir, de la centrul terenului! VIDEO | Olympique Lyon - Bordeaux 3-3, după un final absolut nebun
Olympique Lyon a primit vizita celor de la Girodins de Bordeaux, în etapa a treia a Ligue 1. Finalul de meci a fost de-a dreptul dramatic pentru gazde! [19/08/2017]