SPORTUL.COM . Stiri sportive de ultima ora si ziare de sport . Tot sportul online .

SPORTUL.COM : tot sportul online

SPORT | STIRI

Articole din Gazeta Sporturilor

FOTO EXCLUSIV Momentul emoționant care nu s-a văzut la TV » Gestul de supremă reverenţă al (...) FOTO EXCLUSIV Momentul emoționant care nu s-a văzut la TV » Gestul de supremă reverenţă al unui fan stelist după Craiova - Steaua 1-2
Florin Niţă, 29 de ani, a avut parte de un moment memorabil la finalul meciului de la Severin, în care a fost din nou cel mai bun stelist, un suporter sărutându-i mâna. (...) [19/02/2017]

VIDEO AC Milan a învins Fiorentina, scor 2-1 » Tătărușanu a primit ambele goluri în prima (...) VIDEO AC Milan a învins Fiorentina, scor 2-1 » Tătărușanu a primit ambele goluri în prima repriză
AC Milan a câștigat meciul de pe teren propriu din etapa a 25-a din Serie A în fața Fiorentinei, scor 2-1. Milanezii au deschis scorul în minutul 16 prin Kucka, după ce a reluat cu (...) [18/02/2017]

VIDEO Se resimte șocul PSG » Barcelona, victorie chinuită cu o formație care se bate la (...) VIDEO Se resimte șocul PSG » Barcelona, victorie chinuită cu o formație care se bate la retrogradare
După înfrângerea usturătoare, 0-4 cu PSG în optimile de finală ale Ligii Campionilor, Barcelona a învins cu 2-1 Leganes, ocupanta locului 17 în campionatul spaniol. VIDEO » (...) [18/02/2017]

VIDEO Reacție neașteptată a lui Mourinho la golul primit de United în meciul cu Blackburn! (...) VIDEO Reacție neașteptată a lui Mourinho la golul primit de United în meciul cu Blackburn! "Diavolii" s-au văzut conduși după mai puțin de 20 de minute + Duel de foc în "sferturile" FA Cup
Blackburn a deschis scorul în partida cu Manchester United din optimile de finală ale FA Cup, iar golul Graham din minutul 17 a stârnit o reacție surprinzătoare din partea lui Jose (...) [18/02/2017]

Gloriile Stelei, dezamăgite de prima repriză dintre Astra și Viitorul: Gloriile Stelei, dezamăgite de prima repriză dintre Astra și Viitorul: "Doar Șumudică și Hagi au ieșit în evidență"
Gabi Balint și Helmuth Duckadam au vorbit despre prima repriză dintre Astra și Viitorul încheiată cu scorul de 0-0, după 45 de minute în care nu s-a tras niciun șut (...) [18/02/2017]

FOTO EXCLUSIV Spectacolul s-a mutat pe margine la Astra - Viitorul » Șumudică a fost în (...) FOTO EXCLUSIV Spectacolul s-a mutat pe margine la Astra - Viitorul » Șumudică a fost în prim-plan
Fazele spectaculoase de joc au lipsit în prima repriză a meciului dintre Astra și Viitorul, însă Marius Șumudică s-a remarcat pe marginea terenului. Tehnicianul Astrei a (...) [18/02/2017]

Explicația gestului golănesc făcut de Carlo Ancelotti la finalul meciului cu Hertha: Explicația gestului golănesc făcut de Carlo Ancelotti la finalul meciului cu Hertha: "E adevărat"
Bayern Munchen a remizat, sâmbătă, pe terenul Herthei Berlin, scor 1-1, după un gol marcat de Robert Lewandowski în cel de-al șaselea minut al prelungirilor. Hertha Berlin a (...) [18/02/2017]

Situația-limită din fotbalul românesc naște reacții dure: Situația-limită din fotbalul românesc naște reacții dure: "E o mostră de cum să distrugi o echipă în timp record!"
Fostul antrenor al echipei Pandurii Târgu-Jiu, Edi Iordănescu, a criticat modul în care a fost administrată echipa și faptul că formația a ajuns ca din cupele europene (...) [18/02/2017]

Campioana României a prins curaj după victoria cu Viitorul: Campioana României a prins curaj după victoria cu Viitorul: "Ne putem bate la titlu"
Filipe Teixeira, 36 de ani, s-a arătat foarte optimist după victoria Astrei în fața Viitorului, scor 1-0, cu două etape înaintea finalului sezonului regulat. "A fost un meci (...) [18/02/2017]

Șumudică, noi săgeți către conducere: Șumudică, noi săgeți către conducere: "Am demonstrat că echipa câștigă și când țipă Șumudică" » Mesajul transmis patronului
Marius Șumudică s-a declarat foarte mulțumit de prestația jucătorilor săi în meciul cu Viitorul, câștigat de Astra cu scorul de 1-0. Antrenorul campioanei (...) [18/02/2017]

Un jucător al Viitorului face declarații dure la adresa rivalilor: Un jucător al Viitorului face declarații dure la adresa rivalilor: "Să mai aștepte, acum noi suntem pe primul loc!" » Reacția a venit imediat: "I s-a urcat la cap"
Romario Benzar, mijlocașul de 24 de ani al Viitorului, a fost foarte nervos la finalul meciului pierdut cu Astra, scor 0-1 la Giurgiu. "Ei au fost mai proaspeți decât noi, chiar (...) [18/02/2017]

Hagi și-a făcut praf jucătorii la finalul meciului cu Astra: Hagi și-a făcut praf jucătorii la finalul meciului cu Astra: "E aerul tare acolo sus!"
Gheorghe Hagi a fost tranșant la finalul meciului pierdut de Viitorul în fața Astrei cu scorul de 0-1, prima înfrângere după mai mult de trei luni de zile. Antrenorul liderului la (...) [18/02/2017]

Victoria cu Viitorul le dă încredere: Victoria cu Viitorul le dă încredere: "Mergem la Genk să ne calificăm"
Dani Coman, președintele Astrei, s-a arătat foarte optimist în privința calificării din "șaisprezecimile" Europa League în fața lui Genk, de joi. În tur, la Giurgiu, (...) [18/02/2017]

VIDEO Chipciu, pasă de gol pentru Anderlecht în meciul cu Oostende » Stanciu a rămas pe bancă (...) VIDEO Chipciu, pasă de gol pentru Anderlecht în meciul cu Oostende » Stanciu a rămas pe bancă toată partida
Alex Chipciu a fost titular pentru Anderlecht, în partida câștigată în deplasare cu Oostende (4-1), în timp ce Nicolae Stanciu a rămas pe banca de rezerve. VIDEO » Oostende - (...) [18/02/2017]

Era așteptat la Dinamo, dar s-a transferat în altă parte » Marius Alexe se va lupta la titlu cu noua sa (...) Era așteptat la Dinamo, dar s-a transferat în altă parte » Marius Alexe se va lupta la titlu cu noua sa echipă
Intrat în dizgrație la Karabukspor, Marius Alexe a fost foarte dorit de suporterii lui Dinamo, însă oficialii clubului din Ștefan cel Mare n-au făcut nicio ofertă pentru (...) [18/02/2017]

70 de transferuri în Liga a 2-a! Unul dintre jucătorii cunoscuți ajunși în eșalonul secund este (...) 70 de transferuri în Liga a 2-a! Unul dintre jucătorii cunoscuți ajunși în eșalonul secund este Daminuță
Site-ul oficial al FRF a anunțat că în această perioadă de transferuri s-au realizat nu mai puțin de 70 de mutări în Liga a 2-a până la data de 17 februarie, (...) [18/02/2017]

FOTO Medalii de bronz pentru români la Cupa Mondială de bob FOTO Medalii de bronz pentru români la Cupa Mondială de bob
Echipa României de bob a încheiat pe locul al treilea Cupa Mondială de juniori desfășurată zilele acestea la Winterberg, în Germania. În clasamentul general al (...) [18/02/2017]

Granzii Europei se luptă pentru noul star al fotbalului mondial! 82 de milioane de euro este prețul (...) Granzii Europei se luptă pentru noul star al fotbalului mondial! 82 de milioane de euro este prețul jucătorului
Bernardo Silva, superstarul lui AS Monaco, este cel mai dorit jucător din Europa la ora actuală. Mijlocașul ofensiv al lui Monaco este în vederile lui Chelsea, Manchester United, (...) [18/02/2017]

VIDEO Nu toți jucătorii Realului s-au bucurat de revenirea lui Bale » Scena surprinsă de camerele de (...) VIDEO Nu toți jucătorii Realului s-au bucurat de revenirea lui Bale » Scena surprinsă de camerele de luat vederi înainte ca galezul să intre în teren
Gareth Bale a revenit pe teren după o accidentare care l-a ținut pe margine 88 de zile și a marcat ultimul gol al Realului în disputa cu Espanyol (2-0). Totuși, revenirea (...) [18/02/2017]

Un jucător al Astrei s-a săturat și a plecat înaintea returului cu Genk! A semnat deja cu o (...) Un jucător al Astrei s-a săturat și a plecat înaintea returului cu Genk! A semnat deja cu o altă echipă din Liga 1
George Gavrilaș, 26 de ani, intrase în ultimele 6 luni la Astra și a ajuns la un acord de reziliere cu formația giurgiuveană. Portarul a stat mai mult în umbra lui Silviu Lung (...) [18/02/2017]

Revenirea anului în Ligue 1! Marcelo Bielsa a semnat noul contract Revenirea anului în Ligue 1! Marcelo Bielsa a semnat noul contract
Formația din prima ligă franceză, Lille, a ajuns la o înțelegere cu fostul antrenor al Argentinei Marcelo Bielsa. Bielsa, 61 de ani, a pregătit-o pe Marseille în sezonul (...) [18/02/2017]

Stoican îl ceartă pe Dan Alexa: Stoican îl ceartă pe Dan Alexa: "Chiar i-am reproșat asta în timpul meciului"
Pandurii a pierdut meciul de pe teren propriu în fața Concordiei Chiajna, scor 0-1, și gorjenii se afundă tot mai mult în subsolul clasamentului. Flavius Stoican, antrenorul (...) [18/02/2017]

Un oficial al Stelei e ironic după victoria cu CSU: Un oficial al Stelei e ironic după victoria cu CSU: "Ei se pot bate pentru play-off, nu pentru campionat"
Helmuth Duckadam, președintele de imagine al Stelei, e ironic la adresa oltenilor după meciul câștigat de formația roș-albastră în fața lui CSU Craiova, scor (...) [18/02/2017]

VIDEO Modul surprinzător prin care o echipă a ales să protesteze după un penalty inventat! De (...) VIDEO Modul surprinzător prin care o echipă a ales să protesteze după un penalty inventat! De la 2-2 s-a făcut 5-2
Meciul dintre Ho Chi Minh City și Long An din prima ligă vietnameză a avut parte de momente tensionate pe finalul partidei, când scorul era 2-2. Arbitrul a acordat o lovitură (...) [18/02/2017]

VIDEO Moment frumos pe ploaia de la Giurgiu VIDEO Moment frumos pe ploaia de la Giurgiu
Partida dintre Astra și Viitorul a debutat cu un moment emoționant inițiat de suporterii campioanei României. Fanii giurgiuvenilor prezenți pe arena "Marin Anastasovici" l-au (...) [18/02/2017]

La mulți ani, Mihai Neșu! Fostul fundaș al Stelei împlinește azi 34 de ani » Mesajul (...) La mulți ani, Mihai Neșu! Fostul fundaș al Stelei împlinește azi 34 de ani » Mesajul emoționant al lui George Ogăraru
Mihai Neșu a împlinit azi vârsta de 34 de ani. Fostul fotbalist al Stelei s-a retras din activitate în 2011, pe când evolua la Utrecht. Cea mai mare dorință a "Bișonului" este (...) [18/02/2017]

Un fotbalist al câștigătoarei en-titre a Super-Bowl-ului, condamnat la închisoare » Ce a făcut (...) Un fotbalist al câștigătoarei en-titre a Super-Bowl-ului, condamnat la închisoare » Ce a făcut jucătorul și cât va sta!
Jucătorul echipei New England Patriots, Michael Floyd a fost condamnat la 120 de zile de închisoare, după ce a pledat vinovat ca urmare a incindentelor din decembrie 2016. Fotbalistul (...) [18/02/2017]

Bayern Munchen aduce un nou puşti minune din Europa! Bayern Munchen aduce un nou puşti minune din Europa!
Şefii lui Bayern Munchen continuă să reconstruiască echipa şi plănuiesc aducerea lui Moussa Dembele de la Celtic Glasgow, fotbalist în vârstă de 20 de ani. (...) [18/02/2017]

Noi vești legate de prelungirea contractului lui Messi cu Barcelona » Întâlnire între președintele (...) Noi vești legate de prelungirea contractului lui Messi cu Barcelona » Întâlnire între președintele clubului catalan și tatăl argentinianului
Josep Maria Bartomeu, președintele Barcelonei și Jorge Messi, tatăl starului argentinian, se vor întâlni în această săptămână pentru a discuta reînnoirea (...) [18/02/2017]

VIDEO și FOTO Trei puncte pentru play-off » Astra obține victoria care ar putea face diferența în (...) VIDEO și FOTO Trei puncte pentru play-off » Astra obține victoria care ar putea face diferența în lupta cu Dinamo, 1-0
Astra s-a impus pe teren propriu în fața Viitorului, scor 1-0, și a depășit Dinamo în clasament, urcând pe loc de play-off. A fost prima înfrângere pentru elevii lui Gheorghe (...) [18/02/2017]

VIDEO Răzvan Marin a jucat o jumătate de oră pentru Standard, în partida cu (...) VIDEO Răzvan Marin a jucat o jumătate de oră pentru Standard, în partida cu Gent
Răzvan Marin a evoluat timp de aproximativ o jumătate de oră în meciul disputat de Standard Liege pe teren propriu, contra lui Gent și încheiat la egalitate, scor 1-1. VIDEO » (...) [18/02/2017]

Begu spală rușinea de la simplu! Irina s-a calificat în turul 2 al probei de dublu de la (...) Begu spală rușinea de la simplu! Irina s-a calificat în turul 2 al probei de dublu de la Dubai
Irina Begu (locul 28 WTA) a fost eliminată în primul tur al probei de simplu de la Dubai, însă merge mai departe la dublu, unde face pereche cu Daria Kasatkina. Begu și (...) [18/02/2017]